_DSC0073%20(1)_edited.jpg

​ FISOM CEĻOJUMI 

​2021. GADA

GAIDĀMIE FISOM BRAUCIENI...

Paredzētie ceļojumi atšķirībā no pēdējā brīža braucieniem, tiek iepriekš detalizēti gatavoti – sākot ar ceļojuma maršrutu, turpinot ar iespēju pieteikties FISOM komandas organizētām ēdienreizēm, un beidzot ar tā izmaksām. Pievienojoties šāda veida ceļojumam varēsi laicīgi izplānot savus must have pieturas punktus katrā no maršruta pilsētām un aptuveni aprēķināt arī savus izdevumus. Ieskaties plānotajos braucienos un ja kāds no tiem Tevi uzrunā

pievienojies piedzīvojumam! 

VAI ESI JAU PIETEICIES ?

VIETU SKAITS IEROBEŽOTS

 fisom storijs -3.png

EIROPAS BRAUCIENS
Jauniešiem (13-30gadi)

Dalības maksa: 495 eur 

10.08 - 29.08.2021

Divus gadus esam sēdējuši mājās, nu ir laiks atkal doties pasaulē. Pasteidzies, padod ziņu saviem draugiem un pavisam drīz jau tiekamies . Pārcēlām braucienu nedaudz vēlāk, lai pēc iespējas vairāk jauniešu iegūtu Zaļo sertifikātu

Dalībnieku piedzīvotais

Pēdējā nakts Atēnās, kad visi jau lēnām iet gulēt, es kaut ko ieminējos par ideju uzkāpt netālu esošā kalnā, lai sagaidītu saullēktu. Es jau esmu gatavs iet gulēt, līdz brīdim, kad man pārjautā par kalnā kāpšanu, bija 5 piekritēji, pašam vēl nezinot ceļu un vai vispār tur varēs kaut ko redzēt, ar nepiemērotiem apaviem, devāmies kalna virzienā. Mūsu gids bija Google Maps, nepilni 8 km turp - 8 km atpakaļ.. Aptuveni 4 stundas laiks, lai nokļūtu kalna virsotnē un pāspētu atpakaļ uz kempingu, lai saliktu mantas autobusā... Augšup ceļā, pa tumsu, sanāca trīs reizes nomaldīties un pat līst cauri krūmiem gar privātmājas žogu, jo orientējoties kartē, mēģināju saīsināt ceļu, bet galu galā, tiekot uz viena no kalna ceļiem, mēs devāmies tieši saules virzienā un pēkšņi mūsu priekšā no horizonta izlīda saule. Saņemot enerģiju un pozitīvās emocijas par izdevušos rīta missiju, devāmies atpakaļ, un pat paspējām laikus līdz kempingam. 

 

Šis ir noteikti viens no maniem top piedzīvojumiem!

- Kārlis Pormalis 

Kādu pieredzi jaunietim dod šī iespēja?

FISOM braucieni nav kā recepšu grāmata, kuras norādījumus izpildot ir iespējams nonākt pie kāda konkrēta iznākuma. Tēlaini izsakoties, FISOM brauciens jaunietim piešķir sastāvdaļas, nepiešķirot recepti. Katram no brauciena dalībniekiem pašam ir jāizlemj, ko iesākt ar piešķirtajām sastāvdaļām, lai padarītu savu pieredzes braucienu pēc iespējas krāšņāku, kas, mūsuprāt, ir tas, kas padara braucienu tik orģinālu un īpašu. Tas ir dzīvs piedzīvojums un fantastiska dzīves skola, kurā jaunieši ir pat savā ziņā spiesti palūkoties ārpus pazīstamajam, ārpus komforta zonas un pavērt radošumu, kas mīt katrā no mums. Citiem vārdiem - sastopoties ar grūtībām, uzņemt tās pozitīvi un savlaicīgi reaģēt, lai galā tās nosauktu par labāko piedzīvojumu mūžā. “When life gives you lemons – make limonade”!

Mēs gribējām kaut kur nopeldēties, bet šajā pilsētā nebija peldvietu. Mēs no kāda padzirdējām, ka ir atrasta 5* viesnīca, kurai ir pagalma vārti vaļā, jau pēc neilga laika, es ar saviem draugiem, mēs bijām kāds 14 cielvēku bars, ielavījāmies viesnīcā un pavadījām dienu izbauot SPĀ un trenažieru zāli. 

Tas tik bija piedzīvojums....

- Samanta Jacko

Es esmu iemācījusies patstāvību, tā apziņa un brīvība ko man deva brauciens liek apzināties to, ka es pati esmu tā kas plāno savu laiku un dzīvi. Man bija ļoti daudz laiks domāt, kas pavēra pilnīgi citu skatu uz prioritātēm un to ko sagaidu no savas nākotnes. Atbraucot mājās man tētis pat pateica, ka šķiet, ka esmu izaugusi par pāris centimetriem garāka. 

- Madara Apsīte

MŪSU

BRAUCIENU PĀRLIECĪBA

Katram no mums ir dažāda ekspektācijas attiecībā uz ceļošanu - vieni labprātāk izplāno ceļojumu līdz pēdējam sīkumam, turpretī citi ir gatavi mesties iekšā pēdējā brīža ceļojumos. Tieši tāpēc FISOM sniedz iespēju izvēlēties sev tuvāko ceļojumu veidu.

Iesakām Tev noskatīties dalībnieku pieredzes stāstus:

Fisom's dod lielisku iespēju iepazīties ar jauniešiem no dažādām Latvijas pilsētām. 
Braucienā pieteicos kopā ar draudzeni, taču jau otrajā dienā mēs iepazināmies ar daudz citiem jauniešiem, ar kuriem pavadījām kopā visu ceļojumu un kuri vēlāk kļuva man par ļoti tuviem draugiem. Brauciens nebija viegls un bija jaizkāpj no savas komforta zonas, taču noteikti katram ieteiktu doties tajā, jo emocijas gan brauciena laikā, gan pēc tā ir neaprakstāmas.

- Helēna Siliņa

Fisom braucieni vienmēr ir bijuši piedzīvojumu pilni un pati esmu pievienojusies divos - braucienā pa Eiropu un uz ASV. 

Manas spilgtākas atmiņas ir noteikti no Venēcijas, kamēr ar draudzenēm fotogrāfējamies viena no mums nejauši paslīdēja un iekrita kanālā. Protams, mūs pārņēma šoks, taču, kā viņa pati apgalvoja: “tā  esot bijusi lieliska veldze karstā dienā!”

Tā nu mēs nejauši piepildījām to, ko visi reiz  bijām nodomājuši.

- Laura Feldmane

Vasaras brauciens 2019.gadā bija vārdiem neaprakstāms. Kopā ar draugiem pavadītas brīvdienas vairākās Eiropas valstīs bija lieliski. Redzēt populārus galamērķus, atpūsties pie jūras, izdzīvot autobusā bija nereāli jautri. Protams, bija arī grūtāki brīži, bet ar draudzīgo kolektīvu viss bija paveicams. Jauni  cilvēki,valodas, kultūras virmoja apkārt katru dienu un atstāja lielisku iespaidu.  Ir pagājis vairāk par gadu, bet gribas atgriezties laikā un piedzīvot visu vēlreiz. Vislabāk ir palicis atmiņās laiks, kad pilsētas uz nakti kļūst klusas ir 00:00 līdz autobusam jāgaida vēl stunda... ,un mēs ar meitenēm guļam tuvākajā parkā uz soliņa, sapņojot par rītdienas piedzīvojumiem jaunā valstī.

- Beatrise Bikovska

Šo piedzīvojumu rekomendēju ikvienam! Nav aprakstāms, cik tiešām precīzi vārds "freedom" raksturo šo ceļojumu! Šī nav nekāda parastā ekskursija, kur viss priekš tevis ir izdomāts, visi pilsētās redz vienu un to pašu un klausās vienā gidā. Viennozīmīgi nē! Mana mīļākā brauciena daļa bija tas, ka katram ir dotas aptuveni deviņas pilnīgi brīvas stundas pilsētā, kuras var izmantot pēc sirds patikas. Ja vēlies - guli pludmalē; ja vēlies - kāp skatu tornī; vai sēdi parkā; ej uz muzeju, vai kafejnīciņā nogaršo ko tradicionālu - katra cilvēka ceļojuma pieredze bija pilnībā atkarīga no paša izvēlēm, kā pavadīt savu laiku! Nekad iepriekš nebūtu ticējusi, ka tik ātri apskatīšu lielāko daļu Eiropas ievērojamāko apskates objektu! Esmu pateicīga par šādu iespēju!

- Maira Asare 

Šis bija kas vairāk par ceļojumu, tas bija sapņu piepildījums. Redzot visas vietas, kuras vienmēr bija redzētas tikai filmās, sajūtas bija nereālas. Varēja piedzīvot visas iespējamās emocijas - prieku, apbrīnu, nogurumu, kā arī nedaudz vilšanos, ieraugot, ka tomēr ne viss ir tik skaisti, kā to parāda filmās. Tik mazā laika posmā apskatījām gandrīz visus ievērojamākos apskates objektus, bet nogurums pēc tam arī bija diezgan liels. Pierādījās arī tas, ka 2 nedēļu ceļojums pāri pus pasaulei ar tikai vienu mugursomu ir ļoti vienkārši un daudz foršāk, nekā ar 2 lieliem koferiem. Īsumā - tas bija ceļojums, ko atcerēties visu mūžu

- Marta Garoza

_DSC1945.jpg

 NEPALAID GARĀM 

 IESPĒJU PIEVIENOTIES