top of page

Fisom kultūrtelpa Vecrīgā

Riharda Vāgnera ielā 6Fisom kultūrtelpa - Cup of Hope, jeb tasīte cerības. Šāds nosaukums ir izdomāts tādēļ, ka cilvēki, par ziedojumiem iegādājoties kādu karsto dzērienu, sniedz ieguldījumu jauniešu attīstībā un pilnveidošanā, dodot iespēju doties ārpus Latvijas robežām un gūstot jaunus priekšstatus par pasauli. Šī tapa par vietu, kur jauniešiem devām iespēju attīstīt savus talantus.


Kulturtelpas mērķis ir veidot kulturālu un dinamisku vidi, kurā jaunieši var sastapties ar vienaudžiem un sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem, kopīgi pavadīt laiku, dalīties pieredzē, uzzināt par dažādām iespējām iesaistīties projektos un pasākumos. Kultūrtelpas pasākumus organizē gan nodibinājuma veidotāji, gan citas organizācijas, taču pati norise ir atkarīga no jauniešiem un cik ieinteresēti viņi ir dalīties viens ar otru. Šī ir ne tikai iespēja uzzināt noderīgu informāciju sevis attīstīšanai, bet arī vieta, kur iegūt jaunus draugus un labi pavadīt laiku ar līdzīgi domājošiem jauniešiem. Kultūrtelpa tika izmantota arī, lai veidotu un vienotu cilvēkus, kas ir piedalījušies projekta braucienos vai vēlas to darīt, dodot iespēju tikties neformālā un patīkamā vidē, kurā ikkatrs varēja atgriezties atmiņās par piedzīvoto un aicināt citus vai nu braukt līdzi, vai iesaistīties kādā citā projekta notikumā.


Par projektu:


Nodibinājums "Cup of Hope" ir "Freedom is a state of mind" meitas uzņēmums, kas savas darbības ietvaros piedāvā interesentiem iespēju iegūt zināšanas par kafijas ieguvi, grauzdēšanu un lietošanu. No iegūtajiem līdzekļiem mēs organizēsim bezmaksas meistarklases un seminārus ar mērķi attīstīt izpratni par kafijas kultūru un sabiedrības komunikācijas prasmi. Mūsu galvenais mērķis ir plānot un īstenot labdarības projektus un akcijas, sadarbojoties ar nevalstiskām organizācijām, bērnu un jauniešu centriem, atbalstot jauniešus no nelabvēlīgām un daudzbērnu ģimenēm.

Kafejnīca strādāja kā reklāmas platforma, kurā garāmgājēji un interesenti varēja uzzināt par iespeju palīdzēt jauniešiem no daudzbērnu un nelabvēlīgām ģimenēm iegādājoties dzērienus un kūciņas. Visi darbā iesaistītie cilvēki galvenokārt ir jaunieši, kuri strādā uz brīvprātības principa, nesaņemot par to atalgojumu, taču iegūstot vērtīgas zināšanas, darba pieredzi, uzlabo sociālās prasmes, veicina sabiedrības labklājību un jauniešu psiholoģisko attīstību.Mūsu telpas arī saviem pasākumiem izmantoja ...
Mērķis:


30% no visiem ienākumiem novirzīt nodibinājuma "Blink of Majesty" un nodibinājuma "Cup of Hope" kopprojektam - braucienam “Freedom is a state of mind”, sedzot daļēju vai pilnu dalības maksu jauniešiem no nelabvēlīgām ģimenēm.


Misija:


Nodibinājums ir viena no vadošajām labdarības organizācijām, kura sniedz neatsveramu atbalstu neformālajā izglītībā jauniešiem no daudzbērnu un nelabvēlīgām ģimenēm, parādot pasauli un iespējas ko tā sniedz. Mēs ticam, ka ceļošana un citu kultūru iepazīšana paplašina redzesloku un pilnveido jauniešus!


Uzdevumi:


Radīt atmosfēru, lai interesentiem būtu iespēja un vēlme uzzināt vairāk par projektiem;

Piedāvāt kafijas gatavošanas meistarklases;

Piedāvāt interesentiem par ziedojumiem saņemt dažāda veida kafijas un karstos dzērienus;

Segt projekta "Freedom is a state of mind" daļēju vai pilnīgu dalības maksu jauniešiem no nelabvēlīgām ģimenēm;Sasniegtie rezultāti:


Kopumā mums izdevās piesaistīt 3000 eur, kas nodrošināja iespeju pievienoties 10 jauniešiem. Kā piemēru var minēt puisi, kurš ir cietis no vardarbības ģimenē un kurš nespēj rast kontaktu ar vienaudžiem. Šī brauciena laikā viņš ieguva jaunus draugus, kļuva atvērtāks un sāka redzēt savai dzīvei vērtību. Vēl viens piemērs ir brālis un māsa, kuri komunicēja tikai savā starpā un neuzticējās cilvēkiem. Pēc brauciena meitene sāki aktīvi izmantot sociālos tīklus, ieguva jaunus draugus un aktīvi sākas darboties jauniešu centrā. Mūsuprāt, tieši šis brauciens palīdzēja jauniešiem mainīt savus uzskatus un saprast, ka ir iespējams dzīvot citādāk.


2020. gadā no 10. līdz 26.augustam organizējām vienu no garākajiem braucienieniem. ceļā mērojām vairāk nekā 14 000 km un pievienojās 235 jaunieši. Šo projektu atbalsta Latvijā zināmi mākslinieki un sava amata lietpratēji: Raimonds Pauls, Dita Lūriņa, Aija Auškāpa, Jānis Holšteins, Ģirts Ķesteris un citi...Darbinieku piedzīvotais:


Dalība fisom kultūrtelpas ikdienā bija lieliska pieredze. Satiku daudz jaunu cilvēku, iemēģināju baristas darbu, kas man bija pavisam, kas jauns, guvu ieskatu fisom darbībā. Šis posms bija visnotaļ aizraujošs un pozitīvs, neticamie stāsti par fisom braucieniem mani iedvesmoja un

pierādīja, ka viss šķietami neiespējamais ir iespējams. Laikā, kad strādāju fisom kultūrtelpā, gāju mājās un stāstīju mammai gan par darbu, gan braucieniem un vienmēr sekoja viņas vārdi “Trakajiem pieder pasaule.”


Šī pieredze mani mācīja un parādīja, cik laimīgi cilvēki var būt, darot to, kas viņiem patīk.


- Marta Reihmane

Publikācijas:Leta -
Mūsu atbalstītāji:Pateicoties atbalstītājies mēs ar minimālu budžetu varējām iekārtot telpas....116 views

Related Posts

See All

Kommentare


bottom of page