top of page

Eiropas brauciens - 2019. gads

Par 2019.gada vasaras kulmināciju noteikti var dēvēt FISOM Eiropas braucienu, kurš ilga 23 augusta dienas, dodot iespēju jauniešiem, kļūt par lieciniekiem 18 dažādām Eiropas valstīm un to krāšņāko pilsētu burvībai.  Braucienu kopā mēroja 235 jaunieši, kurus pirms brauciena vienoja tikai mīlestība pret ceļošanu un uzdrīkstēšanās pārkāpt sev pāri, nedodot vietu bailēm par naktīm autobusā, nezināmajam, apjukumam Eiropas metropolēs un rindu, kas ved uz dušu un tualeti, savukārt pēc brauciena vienoja arī milzīga pieredzes bagāža, kas sevī ietvēra patstāvību, piedzīvojumus, kurus vecāki labprātāk nedzirdētu, un vēl lielāks azarts pret pasaules izzināšanu. 


FISOM brauciens, lai kur tas vestu, pateicoties tā organizatoru nesavtībai un vēlmei dot, ne ņemt, ir faktastiska iespēja ceļot par adekvātām summām. Šī brauciena ietvaros tiek lauzti stereotipi par ceļošanu kā dārgu prieku, kas jauniešiem bieži vien šķiet kā šķērslis, lai dodos tālāk par kaimiņvalstu robežām. Brauciena iniciatora, aizsācēja un galvenā organizatora Matīsa Dālberga mērķis kopš pirmssākumiem ir dot pēc iespējas vairāk jauniešiem skatījumu uz ceļošanu kā dzīvei noderīgu zināšanu, pieredzes, patstāvības un atbildības avotu. Mūsdienu pasaulē, kur globalizācija ir kļuvusi par tās neatņemamu sastāvdaļu, ir svarīgi spēt adaptēties nepazīstamās vietās, nestandarta situācijās un svešā vidē.

Maršruts, kas pat šoferiem šķita neiespējams… Katru rītu mostoties citā pilsētā, dalībniekiem Eiropa kļuva par mājām. Autobuss ir neatņemama brauciena sastāvdaļa, tas pildīja gan gultas, gan virtuves, kā arī smieklu un izklaides funkciju.

Brauciena marštuts: Rīga – Brukna – Berlīne – Parīze – Kannas – Monako – Piza – Florence Roma – Venēcija – Makarsaka – Kravicas ūdenskritumi – Dubrovņiki – Tirāna – Atēnas – Sofija – Budapešta – Prāga – Rīga


Šo braucienu noteikti nevarētu dēvēt "gludu", taču ''What does not kill you, makes you stronger.. Right"? Tehniskas ķibeles, apmaldīšanās pilsētu labirintos, galetes brokastīs, pusdienās un varbūt arī vakariņās, pēdējie Eiro, pirms došanās mājās, kas tiek labprātāk iztērēti kafijā un kruosānos nekā pataupīti. Visas šīs "ķibeles" ir kļuvušas par neatņemamu sastāvdaļu 2019. gada FISOM braucienam, kuras šobrīd var atcerēties tikai ar smaidu uz sejas, jo pozitīvo emociju pārsvars ir neizmērojams - pikniks pie Eifeļtorņa tā iedegšanās brīdī, vakara pastaiga gar Kolizeju Romas tropiskajos laikapstākļos, Nicā satikti latvieši, siers ar pastu Florencē (tieši tā - siers ar pastu, nevis otrādi), saulriets Atēnās, Venēcijas arhitektūra, Horvātijas zilie ūdeņi... Šķiet es varētu turpināt mūžīgi, bet viena lieta, kas pēc brauciena tiek novērtēta uz visiem 120% ir vannas istaba. Ņemsim situāciju šādu - tu neesi kārtīgi mazgājies zem tekoša ūdens četras dienas. Bet tad tu nonāc Romas kempingā, kurā ir ne tikai baseins, bet dušas, kurās ,Tev ienākot, sāk skanēt klasiskā mūzika. Ja man būtu jādefinē laime - šī noteikti būtu viena no definīcijām. Taču jāsaka, ka pie visa pierod un ja šis nekļuva par iemeslu sliktam braucienam 235 visdažādākajiem jauniešiem, tad tā acīmredzot nebija tik liela problēma. Brauciena mērķis un ieguvums jaunietim


FISOM komandas pārliecība ir tādā, ka ceļojums sevī ietver visu iepriekš minēto, kā arī svešvalodu zināšanu apguvi praksē, pārvarot bailes no komunikācijas kā tādas. Jāuzsver, ka šāds mācīšanās veids ir ne tikai noderīgs, bet arī aizraujošs. Lai arī mērķauditorija ir galvenokārt jaunieši, tas nenozīmē, ka arī pēc jauniešu perioda :) cilvēkiem tas nav paredzēts, tas noteikti ir domāts visiem, kas sirdī jūtas kā piedzīvojumu meklētāji un pasaules izzinātāji, galu galā "Mūžu dzīvo, mūžu mācies".


Dodoties šādā braucienā, pirmkārt, Tu uzdāvini milzīgu dāvanu SEV, otrkārt, ļoti iespējams pamudini kādu citu arī uzdrīkstēties un piedzīvot sapni, kā arī, treškārt, dod iespēju brauciena organizatoriem gūt pieredzi, lai nākamajā reizē kļūtu vēl labākiem.


Es esmu gatavs doties atkal! Braucam?

1,627 views

Related Posts

See All

Comments


bottom of page